Ana Sayfa

Haber : » TERAS YENİCE’NİN GURUR PROJESİDİR     » YENİCE BELEDİYESİ’NDEN KREŞ ANKETİ     » 217 ADET TOKİ KURASI ÇEKİLDİ     » YEŞİL VADİ'NİN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR     » İSİMLERİ YAŞATILACAK     » TOPRAK'IN YERİNE CIBIR     » ANNELER BAŞ TACIMIZDIR     » YENİCE BELEDİYESİ “ TC “ Yİ ASTI     » BAŞKAN ÇAYLI'NIN RAMAZAN AYI MESAJI     » İNTERNET SAYFASI YENİLENİYOR     Ziyaretçi Defteri İletişim
 Piyasa ABD DOLARI: Alış: 5.6916 Satış: 5.7019 EURO: Alış: 6.4088 Satış: 6.4203

Bugün:     Günlerden: Salı    Saat:

yenice belediyesi, e-belediye, e belediye, zeki çaylı, yenice, doğa, turizm

Menü

 • Yenice
 • Yenice Belediyesi
 • Başkanımız
 • Personelimiz
 • Haberler
 • Yönetim
 • Önemli Telefonlar
 • Vefat Edenler
 • Hizmet Dolu 10 Yıl
 • Seyir Terası
 

Belediyeler

 • Karabük Belediyesi
 • Safranbolu Belediyesi
 • Eskipazar Belediyesi
 • Eflani Belediyesi
 • Ovacık Belediyesi
 • Yortan Belediyesi

Valilikler

 • Karabük Valiliği
 • Zonguldak Valiliği

Kaymakamlıklar

 • Safranbolu Kaym.lığı
 • Yenice Kaymakamlığı
 • Eskipazar Kaym.lığı
 • Eflani Kaymakamlığı
 • Ovacık Kaymakamlığı

İstatistikler

 Ziyaretçi: 10193616

Başkan Mesajı Ayrıntıları

 

BUGÜN 100 NCÜ GÜNÜMÜZÜ TAMAMLADIK

 

 

 

Saygıdeğer Yenice’liler,

Değerli Basın mensupları değerli  misafirlerimiz. Malumunuz olduğu üzere 29 Mart Yerel Genel Seçimlerinde 5 yıl süre için Yenice Belediyemizin İdaresini siz saygıdeğer halkımız  olarak, hür iradenizle bizim yönetimimize verdiniz. Bugün itibarı ile 100. günümüzü tamamlıyoruz.                                            

Artık siyaset bitti, hizmet etme zamanı başladı. Bütün olumsuzluklara rağmen, hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan, adaletli bir şekilde hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bizler gerek Meclis Üyelerimizle gerekse de Memur ve İşçi Personelimiz olarak 24 saat siz Yenice’lilerin emrinde olmaktan gurur duymaktayız.                                        

Hiç kimsenin Kanunlardan doğan hakkından yoksun bırakılmayacağı, adil, dürüst ve şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile sizlere hizmetlerimizi imkanlar ölçüsünde ve önceliklerine göre 5 yıllık süre içinde yapmaya çalışacağız.                                            

Yaptıklarımız asla günü kurtarmak ve pansuman tedbirler olmayacak, en az 10 yıllara hitap edecek hizmetlere imza atmak üzere bu görevi sürdürmeye çalışacağız.                                            

Bu hizmetleri yaparken tek dayanağımız ve gücümüz öncelikle sizlerden aldığımız destek ve dualarınız  olacaktır. Biz Yenice Belediyesi’nin yönetimine talip olurken bu kurumun çalışanların yüreğine, el emeğine ve çalışma azmine güvendik. Para pul olmadan da iyi hizmetlerin  olabileceğini göstermek istedik.                                            

Sizler bu yetkiyi verdiniz, şimdi sıra bizde, sizlere en iyisini yapma adına bu görevi sürdürürken, 100. günde neyiz ne değiliz birkaç konu başlığı altında arz etmeye çalışacağım.                                            

Görevi devir aldığımızda, belediyemizin toplam borcu: 8.774.592.65 TL sıdır.  28 Mart 2004 tarihinde ise bize belediye yönetimini teslim eden yönetim,  belediyeyi 3.400.000 TL borç ile teslim almıştı.Borcu  5 yılda 5.374.000 TL artırmışlardır. Aldıkları bu borç ( 3.400.000 TL ) belediyenin kurulduğu tarihten bu tarafa olan toplam borçtu. Son beş yılda  yapılan borç  % 63 daha fazladır.  

28 Mart 2009 tarihinde bırakılan 3.400.000 TL ( 3 trilyon 400 milyar lira ) ile aşağıda sayacağımız yatırımlar yapılmıştır… 

-10 larca km asfalt, ( 70-80 km.)

-Göksu Kaynak Suyu,

-Altınkaya İş Merkezi,

-Belediye Hizmet Binası,

-Mezbahane

-Hamam

-Düğün Salonu

-Futbol Sahası

-Havuz

-Şehiriçi Su şebekesi

-10 larca Menfez

-Kanalizasyon Şebekeleri

-Parke Yollar

-Çocuk Parkları

-Aile Parkları

-Üst  Geçit

Sayılamayacak kadar daha diğer işler yapılmıştır. 

Ancak, son 5 yılda yapılan 5.4 Trilyon borç ile Yenice halkımızın hizmetine sunulan ve kalıcı olarak gösterilebilen bir tek hizmetten bahsedilemez. 

Bütün bunları sizlere arz etmemdeki amaç kimseyi karalama ve kötüleme değildir, sizlerin bunları bilerek bundan sonra yapılacaklarla mukayese etme imkanı verme adına yaptığım bir durum tespitidir. 

1- Vakıflar Bankası ve Halk Bankası’ndan bizden önceki yönetim tarafından  alınmış 450 milyarlık kredi 727 milyar olarak geri ödenecektir.Bunun ödemesi her ay 14.540 TL ( 14 milyar 540 milyon) dir.Yaklaşık 40 ay bu borç tarafımızdan ödenecektir. 

2- Bizden önceki yönetimce, ilçe dışındaki esnafa 150 milyar, içerideki yerli esnafımıza 180 milyar olmak üzere toplam 330 milyar esnaf borcu bırakılmıştır. 330 milyarlık borcun, 181 milyarını biz ödedik. Bize bırakılan borçlardan dolayı 149 milyar borcumuz kaldı.

Bunları öderken çalışmalarımızı da sürdürdük. Bizim dönemimizde yaptığımız hizmetlerin bedeli olarak aldığımız malzemeler toplamı 334 milyardır ve biz bunun 221 milyarını ödedik. Kalan borcumuz 112 milyardır. 

3- Göreve geldiğimizde, işçilerimizin 2008 yılının 9. ayına ait maaşları ödenmemişti. Biz göreve gelişimizle beraber,Nisan-2009  ayında 9 ve 10. ay, Mayıs ayında 11.ay , Haziran ayında 12.ayın maaşını ödedik. Bu Temmuz ayında da 2009 yılının 1.ay  maaşı ödenecek, bordoda maaşı olmayanlara da 500 TL ödeyeceğiz. 

4- İller Bankasından gelen para ve denkleşme ödeneği ile 2009 yılının ilk üç ayında, bizden önceki yönetime  417 milyar gelmiştir. Bizim dönemimizde ise 4-5-6 aylarda  toplam 336 milyar lira geldi. O dönemle bizim dönemimizdeki yapılan veya yapılmayan hizmetlerin mukayesesini sizlerin takdirine bırakırken, diyorum ki, 2009 yılının ilk 3 ayında Yenice halkımızın hizmetine sunulan tek bir iş yoktur. 

5- Geldiğimizde Emekli İşçilerimize 112 milyar lira borcumuz varken, 3 ayda bu paranın 30 milyarını ödedik. Şu anda 82 milyar borcumuz kalmıştır. Ancak, mahkemelik olan arkadaşlarımızın ki bunun dışındadır.Önümüzdeki aylarda onlara da imkanlar ölçüsünde ödemeler yapılacaktır. 

6- Bizden önce ki ilk 3 ayda ortalama 1 milyar 411 milyon telefon parası gelirken, bizim dönemimizde bu rakam 909 milyona düşmüştür. Fark aylık 502 milyondur. 

7- İşçilerimizin 1-2-3. aylarda aldığı maaş ve avansların ortalaması aylık 27 milyar 371 milyondur. Bizim dönemimizdeki 3 ayda ise ortalama aylık  56 milyar dağıtılmıştır.Aradaki fark iki mislidir. 

8- Elektrik faturaları bizden önceki dönemde terminale aylık ortalama 265 milyon gelirken, bizim dönemimizde bu rakam ortalama 93 milyona düşmüştür. Belediye hizmet binasının faturası 716 milyon iken bizim dönemimizde 370 milyondur. Atatürk Mahallesi su pompası 2 milyar 961 milyondan 576 milyona, İsmetpaşa Mahallesi su pompası 6 milyar 440 dan 3 milyar 609 milyona   düşmüştür. 

9- Geldiğimizde 7398 olan su abonesi sayaçlarının mührü olmadığını gördük.  Kısa sürede yapılan çalışmalarla Özal Mahallesi hariç 4664 su sayacını mühürlendik.Bizden önce yaklaşık toplam 2500 kadar su sayacının mühürlü olduğu diğer abonelerinin mühürsüz olduğunu gördük. Bu da Yenice Belediyesi’nin  su’dan gelir elde etme noktasındaki  yaklaşımını göstermektedir. 

10- İller Bankasından aylık ortalama 2008 Yılında 125 milyar lira gelmiştir. Bize 3 ayda gelen paranın aylık ortalaması 111 milyardır. 

11- Belediyemizin kadrolu ve geçici işçilerinin dışında, 2005-2006-2007-2008 yıllarında 374 milyar liralık hizmet alımı ile işçi çalıştırılmıştır. Konuyu kamuoyunun takdirine sunuyorum. 

12- Şu anda işçilerimize 5 bodro borcumuz olup, toplamda 313 milyar borcumuz bulunmaktadır.   

 

  100 günde yaptığımız hizmetleri de şu şekilde ana başlıklarıyla

 sizlerle paylaşmak istiyorum… 

1- Atatürk Mahallesi, Çengeller Mevkii, Kumtarla çevresindeki yüzeysel ve yağmur sularını Cebeciler Deresine taşıyan kanal yeniden yapılarak  üzeri örtüldü ve vatandaşlara verdiği zarar önlendiği gibi, işlevisi de doğru bir şekilde uygun hale getirildi. 

2- Caddelerde, itfaiyelerle yıkama yapıldı.  

3- Belediye Temizlik ekibi yeni alınan personel ile güçlendirildi, bazı mahallelere temizlik görevlisi verildi. 

4- Merkez Mahallede imara uygun olmayan büfeler kaldırıldı, buralarda düzenlemeler yapıldı. 

5- Arızalı olan pikap, 2 adet kamyon, greyder, kanal kazıcı tamir ettirilerek faal hale getirildi. Tek tamir edilmeyen araç, Cenaze Aracı oldu.            

6- Fatih Marka Temizlik aracı İNEGÖL Belediyesinden hibe olarak alındı. 

7- 60 adet çöp konteynırı alındı. İhtiyaç hissedilen yerlere konuldu. Bundan sora da ihtiyaca binaen satın alınarak konulmaya devam edilecek. 

8- Kullanılmayan , tahrip olmuş 26 adet çöp kovasının tamiratı yapıldı, ilçe merkezine yerleştirildi. 

9- Bütün oturma bankları yeniden elden geçildi. 

   - 20 adet yeni oturma bankı yapıldı ve ihtiyaç hissedilen yerlere konuldu. 

  - 50 adet oturma bankı daha yapılarak, ihtiyaç hissedilen ilgili yerlere konulacak.  

10- Çocuk oyun aletlerinin tamamı elden geçirildi, salıncaklar yenilendi. 

       -3 adet atıl durumdaki çocuk oyun aleti tamir edildi, Kırıklar Mahallesi,

        Fatih Mahallesi ve Karakırıklar Mahallesi’ne konulmak üzere hazır durumdadır. En kısa sürede belirtilen yerlere konulacaktır.  

11-Yenice Merkez Mahalle Celal Bayar Caddesi üzerindeki Çocuk Oyun Parkının tabanı suni çim halı ile döşendi. Buranın etrafı Işıklar Tuğlası ile çevrildi, çok modern bir çocuk parkı ortaya çıkarıldı.  

     -Yine aynı bölüm içine ( Çocuk Oyun Parkı ) ve kenarındaki uygun yerlere 8 adet spor ve jimnastik aletleri yerleştirildi.

12- İlçemize tren ile seyahat edenlerin ilk uğradığı yer olan Yeşil Yenice İstasyonu harabe halindeyken yapılan çalışmalar ile güzelleştirildi. Parke taşı kaplama, ağaçların elden geçirilmesi tamamlandı, bir çeşme yürüyüş alanı içersine yerleştirildi.

     -Yine, bu bölgedeki ( UZUNKUM ) evlerin boya badana yapım işlerinin şehrimizin modern dokusuna uyacak şekilde ileri ki zamanlarda yapılması, belediyemizin çalışma programına dahil edildi. 

13- Kullanılmaz haldeki Merkez Mahallesindeki Caminin yanında bulunan umumi WC kullanılır hale getirilerek, halkımızın hizmetine sunuldu. 

14- Atasoy Alanı ve İsmetpaşa-Atatürk Mahallelerine ait Midibüs durağındaki çevre ve görüntü kirliliğine sebebiyet veren tüm levhalar kaldırılarak düzenlemeler yapıldı. 

15-Yeşil Yenice İstasyonundan sanayi sitesine  ve Atasoy alanından Dabazlara kadar olan  karayolunun inşa halindeki ve eski güzergahı asfalt yapılabilecek düzeye getirilerek alt yapı zemin çalışmaları tamamlandı. 

16- Merkez Mahalle Menderes ve Celal Bayar Caddelerindeki yağmur suyu ve atık su kenarları Q300’lük borularla değiştirilerek bordürler çekildi. Eksik kalan yerlerin çalışmaları devam ediyor. Bordürü tamamlanan kısımlarda Işıklar Taban Tuğlası ile treduvar çalışmaları sürdürülüyor.            

17- İkizler Deresindeki Pompa İstasyonundan Osmanbeyler’e su pompalayan depoya sinyalizasyon sistemi, bu depo ile beraber  mevcut bulunan 4 adet maslağa şamandıra ve sistemi takılmak suretiyle su kaybı önlendi. Daha az enerji ile vatandaşlarımıza su verilebilir hale getirildi.  

 18- Daha önce Osmanbeyler’deki depodan İsmetpaşa Mahallesi üst kodlarına verilen su hattının yeterli atmosferdeki boru ile döşenmediğinden basınca dayanamaması nedeniyle sık sık patlayan boruların Çengel Dağı kısmına 30 tonluk bir depo yapılarak basıncın kırılması sağlandı.           

19-Merkez Mahalle ile Uzunkum ve Mahallelerde bulunan uzun yıllardan beri temizlenmeyen ve bakımları yapılmayan kanalizasyon şebekelerinin temizliği bakım ve tamiratı yapıldı.

20-Menderes Mahallesi Kabanozlar Mevkiinde verilen su boruları basınca dayanamadığından yeniden 600 metre 16 lık boru alınarak döşemesi yapıldı. 

21-Celal Hatıl Parkındaki eski jandarma Karakolu yıpranmış ve kullanılmaz halde olduğundan şehrimizin dokusuna uygun olmadığı için yıkılarak yerine, Yap-İşlet-Devret Modeli ile 176 m2’lik bina yapıldı, binanın kaba inşaatı tamamlandı.Buranın belediyemizce satın alınmasıyla ilgili girişimler son aşamaya getirildi. Önümüzdeki günlerde hazineye ait olan arsa satın alınarak aynı yere 7 erkek, 5 bayan olmak üzere 12 gözlü halka açık umumi tuvalet yapılması programa alındı. 

22-Hazine arazisi üretme konusunda çalışmalar başlatıldı. Atatürk Mahallesi, İsmetpaşa ve Merkez Mahallesinde bulunan toplam 200.000 m2 lik arazinin harita çalışmaları belediyemiz tarafından yaptırıldı, Malmüdürlüğünün bütün ihtiyaçları karşılandı.

Tapulama çalışmaları Malmüdürlüğü adına tamamlandığında, buraların imara açılması sağlanacak. Böylelikle, İşadamlarımıza Yenice de işyeri açabilecekleri için, imarlı arsalar üretilmesi sözümüz gerçekleştirilmiş olacaktır.

23-Merkez Mahallesindeki yaklaşık 9.000 m2’lik alanın Sosyal Tesis yapılması için  Tapu çalışmaları başlatıldı. Sosyal Tesisin inşaatının önümüzdeki yıl yapılması belediyemiz çalışma programına konuldu.  

24- Merkez Mahalle İlkgelmez ile İncedere Caddelerini birbirine bağlayan Asma Köprü onarıldı, günün ihtiyaçlarına cevap verir hale getirildi. 

25- Zonguldak-Kilimli Belediyesi’nden hibe yoluyla Ford Kargo damperli kamyon alındı. 

26- TTK ( Türkiye Taş Kömürleri ) İşletmesi’nden Man kamyon düşük bedelle satın alındı. Araç, man itfaiye ile değiştirilecek. 

27- Merkez mahallede, Merkez Camii arkasında ki 3.000 m2 lik arsanın pazaryeri yapılabilmesi için imar tadilatı çalışması başlatıldı,. Burası önümüzdeki aylarda kamulaştırılarak belediyemizce satın alınacak ve ilçemize modern bir pazaryeri kazandırılacak. ( DEVMAR- DÜĞÜN SALONU ) 

28- Düğün Salonu, 15 Ağustos’ta kapatılacak, burası Gençlik Merkezi’ne dönüşecek. 

29- Şehrin güzel görünüme kavuşmasını sağlayan elektrik kabloları döşendi ve bozulan yerlerin asfaltları tamamlandı. 

30- Merkez Mahalle İncedere Caddesi üzerinde açtığımız hafriyat alanında, umumi WC çalışmaları yapılabilmesi için Orman Genel Müdürü ile görüşmelerimiz sürmektedir.

 

Hit: 3939     Ekleme Tarihi: 15.7.2009 - 05:17:31     Düzenleme Tarihi: 15.7.2009 - 05:46:58

 

   Bu Site Host Tasarım Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri Tarafından Hazırlanmıştır. ......

 

|   Ana Sayfa   |   Ziyaretçi Defteri   |   İletişim   |

Yenice Belediyesi Yenice Kaymakamlığı Host Tasarım